Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Niemcy: troje nastolatków planowało zamach terrorystyczny

Prokuratura w Nadrenii Północnej-Westfalii (NRW) prowadzi dochodzenie w sprawie trojga nastolatków, mających planować islamistyczny zamach. Sąd w Duesseldorfie, na zachodzie Niemiec, wydał nakaz zatrzymania podejrzanych o terroryzm osób w wieku 15 i 16 lat.

ISIS
flickr - Prachatai

Sąd wydał nakazy zatrzymania już w weekend wielkanocny na wniosek Centralnego Urzędu Ścigania Terroryzmu NRW - poinformowała w piątek prokuratura w Duesseldorfie. Troje nastolatków przebywa w areszcie pod zarzutem terroryzmu.

Młodzi ludzie podejrzani są o gloryfikowanie dżihadystycznej organizacji Państwo Islamskie i planowanie ataku terrorystycznego motywowanego islamizmem. Według źródeł bezpieczeństwa, nastolatkowie omawiali swoje plany terrorystyczne na czacie - pisze portal dziennika "Welt".

Konkretny plan ataku z czasem i lokalizacją podobno jeszcze nie istniał. Ale śledczy "zdecydowanie rozpoznali niebezpieczeństwo".

Dortmund, Duesseldorf i Kolonia miały być omawiane jako cele ataków. Rozważano ataki z użyciem noży i koktajli Mołotowa na ludzi w kościołach lub policjantów na posterunkach.

W ramach śledztwa przeprowadzono przeszukania i w Duesseldorfie skonfiskowano maczetę oraz sztylet. Nie znaleziono natomiast żadnych dowodów na konstrukcję urządzeń zapalających. Zatrzymane osoby to dwie dziewczyny i chłopak.

Według gazety "Bild", która jako pierwsza informowała o sprawie, podejrzanych młodych ludzi namierzyły służby bezpieczeństwa w Hagen.

"Welt" przypomina, że w listopadzie dwóch nastolatków w wieku 15 i 16 lat zostało aresztowanych pod zarzutem terroryzmu, sympatyzowania z Państwem Islamskim i rzekomego planowania ataku na jarmark bożonarodzeniowy. Zostali oni zatrzymani w NRW i Brandenburgii.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP,

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
bm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo