Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Świat

Tragiczny bilans powodzi w Tennessee

Do co najmniej 22 wrosła liczba ofiar śmiertelnych gwałtownych powodzi w stanie Tennessee; kilkadziesiąt osób jest zaginionych - poinformowała agencja AP, powołując się na lokalne władze.

Autor:

Katastrofalną powódź wywołały w sobotę rekordowe opady. W niektórych miejscach w ciągu niespełna 24 godzin spadły 43 centymetry deszczu. Pod wodą znalazło się wiele miejscowości. Szczególnie dotkliwie ucierpiało miasto Waverly, gdzie masy wody zniszczyły wiele domów. Wyrywały także potężne drzewa z korzeniami i porywały samochody.

W akcji ratowniczej pomagają oddziały stanowej Gwardii Narodowej. W wielu miejscowościach nie ma prądu, nie działają też telefony komórkowe.

Prezydent USA Joe Biden przekazał w niedzielę kondolencje rodzinom ofiar powodzi w Tennessee. Zaoferował władzom stanu pomoc federalną.

"Proponujemy każde wsparcie, którego w tych strasznych chwilach potrzebujecie" - powiedział Biden. 

Autor:

Źródło: niezalezna.pl, pap

Wesprzyj niezależne media

Ten materiał powstał dzięki wsparciu Czytelników. Pomóż nam pisać dalej

AKTUALNE PETYCJE

NAJNOWSZE Świat