Putin chce przejąć kontrolę nad Zachodem To jego ostateczny celi » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Wojna gangów w szwedzkim Norrkoepingu. Nie żyje nastolatek

Zmarł nastolatek postrzelony w niedzielę wieczorem w mieście Norrkoeping, ok. 160 km na południowy zachód od Sztokholmu - poinformowała w poniedziałek szwedzka policja. Według mediów ofiarą jest 16-letni chłopiec. W Norrkoepingu trwa obecnie wojna gangów.

Szwedzka policja
Håkan Dahlström from Helsingborg, Sweden, CC BY 2.0 - Wikimedia Commons

Według świadków cytowanych m.in. przez gazetę "Expressen" na osiedlu w dzielnicy Navestad słychać było 4-5 strzałów. Jak poinformowała policja, "trwają intensywne czynności", ale na razie w związku z morderstwem nie zatrzymano nikogo.

W centrum Norrkoepingu w niedzielę rano policja zamknęła kwartał ulic, ewakuując mieszkańców z powodu znalezienia w torbie podejrzanego przedmiotu. Później potwierdzono, że była to bomba - niebezpieczna ciecz oraz rodzaj zapalnika. Śledczy sprawdzają związek między tym zdarzeniem, a późniejszą strzelaniną.

W zamieszkałym przez niecałe 100 tys. osób mieście Norrkoeping trwa obecnie wojna gangów. Na początku marca w centrum handlowym w wyniku strzelaniny ranna została jedna osoba, natomiast pod koniec marca doszło do silnej eksplozji w jednej z kamienic. Na początku kwietnia również oddano strzały w miejscu publicznym, ale nikt nie został poszkodowany.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Norrkoeping #Szwecja #terroryzm #wojna gangów

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mt
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo