Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Świat

Struktury siłowe Ukrainy przeprowadzą ćwiczenia przy granicy z Białorusią

Jak podaje ukraińska policja, w rejonie granicy z Białorusią, wszystkie struktury siłowe przeprowadzą ćwiczenia. Główny komendant policji Ihor Kłymenko zaapelował również do mieszkańców terenów przygranicznych o zgłaszanie "podejrzanych osób".

Autor:

W środę w mieście Warasz w obwodzie rówieńskim odbyła się narada pod kierownictwem głównego komendanta policji Ihora Kłymenki poświęcona sytuacji na granicy Ukrainy i Białorusi. Wkrótce w regionie przygranicznym mają odbyć się "duże" ćwiczenia z udziałem wszystkich struktur siłowych, obrony terytorialnej i formacji obywatelskich - czytamy w komunikacie policji.

Przedstawiciel straży granicznej zapewnił, że obecnie sytuacja jest pod kontrolą, obrona granicy jest wzmacniana, a jej szczelność zwiększana.

Kłymenko zaapelował do mieszkańców przygranicznych terytoriów o zgłaszanie na policję "podejrzanych osób" przebywających w ich miejscowościach.

"Naszym wspólnym celem jest niedopuszczenie do kryzysu migracyjnego i masowych zamieszek"

- oznajmił.

Brygada szybkiego reagowania Gwardii Narodowej Ukrainy poinformowała na Facebooku, że wysłała już na zachód kraju swoje siły do obrony granicy.

Granica Ukrainy i Białorusi ma długość ponad tysiąca kilometrów.

Autor:

Źródło: PAP, niezalezna.pl

NAJNOWSZE Świat