Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Świat

Poruszające kondolencje Benedykta XVI. „Mam nadzieję, że wkrótce do niego dołączę”

Przybył do nowego świata, gdzie - jestem pewien - czeka już na niego wielu przyjaciół. Mam nadzieję, że niedługo do nich dołączę - tak emerytowany papież Benedykt XVI pożegnał zmarłego niedawno cystersa, o. prof. Gerharda Winklera, swojego bliskiego przyjaciela.

Autor:

O. Gerhard Winkler, cysters z klasztoru Wilhering w Austrii, zmarł w wieku 91 lat 22 września 2021 r. Był wieloletnim wykładowcą Uniwersytetu w Ratyzbonie oraz Uniwersytetu w Salzburgu. W ostatnich latach życia mieszkał w Rudigierheim u Sióstr Miłosierdzia Świętego Krzyża.

W liście datowanym na 2 października, Benedykt XVI, papież-senior, przyznał, że informacja o śmierci o. Winklera "poruszyła go dogłębnie".

- "Pośród wszystkich moich kolegów i przyjaciół był mi najbliższy. Jego pogoda ducha i głęboka wiara zawsze mnie fascynowały" - napisał Benedykt XVI.

"Teraz przybył do nowego świata, gdzie - jestem pewien - czeka już na niego wielu przyjaciół. Mam nadzieję, że niedługo do nich dołączę"

- dodał papież-senior.

Benedykt XVI zapewnił o modlitwie i łączności ze wspólnotą w Wilhering.

Autor:

Źródło: niezalezna.pl, catholicnewsagency.com, KAI

Wesprzyj niezależne media

Ten materiał powstał dzięki wsparciu Czytelników. Pomóż nam pisać dalej

AKTUALNE PETYCJE

NAJNOWSZE Świat