Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Indie: Największe na świecie wysypisko śmieci w ogniu. Sceny jak z apokalipsy. [WIDEO]

W niedzielę wieczorem w New Delhi wybuchł pożar na największym w kraju wysypisku śmieci Ghazipur. To kolejna tego typu sytuacja w ostatnim czasie. Na nagraniach opublikowanych w mediach społecznościowych widać, jak wielka była skala pożaru.

Śmieci
Pexels - pixabay.com

Składowisko Ghazipur na którym wybuchł pożar mieści co najmniej 8,4 miliona ton odpadów. We wtorek w New Delhi jakość powietrza była wyjątkowo zła z powodu toksycznych oparów, które unosiły się nad miastem w związku z pożarem. We wtorek pożar był już w większości ugaszony. Lokalne media relacjonowały, że wielu mieszkańców zaczęło uskarżać się na podrażnienia oczu i gardła. 

CNN podało, że przyczyna pożaru w chwili obecnej nie jest znana. Telewizja przypomniała także, że pożary składowisk często wywołują gazy tworzące się z rozkładających się odpadów. 

"Każdego roku, gdy podczas upalnego lata w New Delhi wzrasta poziom rtęci, miejskie wysypiska śmieci stają w płomieniach, a gnijące odpady zwiększają emisję metanu powodującego ocieplenie klimatu w Indiach"

– podkreśliła stacja.

Jak wskazuje raport Centrum Nauki i Środowiska z New Delhi z 2023 r. wysypisko w Ghazipur to jedno z trzech tysięcy przepełnionych wysypisk śmieci w Indiach, które emituje niebezpieczne gazy. Ma ono 65 metrów wysokości.

 Źródło: dorzeczy.pl, niezalezna.pl

 

#wysypisko śmieci #Indie

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo