Unijni ekoszaleńcy zrujnują Polaków » czytaj w najnowszym numerze #GazetaPolska! Więcej »

Niemcy: W ubiegłym roku dokonano ponad 27 tysięcy eksmisji. To efekt wzrostu cen

Co najmniej 27 tys. eksmisji wykonano w Niemczech w 2022 roku. Co roku dziesiątki tysięcy ludzi zmuszonych jest do opuszczenia swoich mieszkań - w ubiegłym roku szczególnie często dotykało to najemców z Brandenburgii i Bremy – poinformowała w niedzielę agencja dpa.

Eksmisje z mieszkan
Trevor Butcher - Flickr

Z odpowiedzi rządu federalnego na zapytanie posłów Lewicy z Bundestagu wynika, że w 2022 roku miało miejsce ponad 27 319 eksmisji. Najczęstszą przyczyną były zaległości w opłatach czynszu.

Szacuje się, że faktycznie liczba ta mogła być wyższa (blisko 30 tys.), bowiem rząd nie dostarczył danych dla wszystkich krajów związkowych - brak informacji dla Meklemburgii-Pomorza Przedniego i Szlezwiku-Holsztynu.

„Jeśli rząd federalny nie podejmie odpowiednich działań, jeszcze więcej ludzi straci mieszkania i domy, ponieważ czynsze będą nadal znacząco rosły. A każda eksmisja to i tak o jedną za dużo” – skomentowała Caren Lay, ekspert Lewicy ds. mieszkaniowych.

Z informacji rządu wynika, że najwięcej eksmisji przeprowadzono w Nadrenii Północnej-Westfalii (8,6 tys. lokali), Bawarii (2,5 tys.), Dolnej Saksonii (2,3 tys.) i Saksonii (2,2 tys.).

Pod względem liczby mieszkańców problem eksmisji najbardziej dotknął Brandenburgię (1085 osób), Bremę (413), a także Saksonię, Nadrenię Północną-Westfalię i Hamburg.

W 2021 roku w Niemczech przymusowo eksmitowano mieszkańców ponad 29 tys. mieszkań.

 Źródło: pap Niezalezna.pl

 

#Niemcy #eksmisja

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
as
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo