Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Świat

Węgry rozmieszczą wojsko przy granicy z Ukrainą. „Celem - Ochrona i humanitaryzm”

Minister obrony Węgier Tibor Benkoe zapowiedział dziś rozmieszczenie sił wojskowych w pobliżu swej granicy z Ukrainą.

Autor:

„Armia węgierska rozmieści jednostki we wschodniej części kraju. Ze względu na kryzys ukraińsko-rosyjski ważna jest zarówno ochrona naszej granicy, jak i przygotowanie się do działań humanitarnych”

– oznajmił Benkoe.

Jak zaznaczył, „bezpieczeństwo Węgier jest najważniejsze; wzmocnimy granicę ukraińsko-węgierską”.

Podczas wizyty w mieście Szentendre minister poinformował, że na porannym posiedzeniu gabinetu bezpieczeństwa narodowego premier Viktor Orban dał resortowi obrony zadanie, by zapobiec przedostaniu się na terytorium Węgier grup zbrojnych czy wykonywaniu na Węgrzech jakichkolwiek manewrów.

Benkoe zapewnił, że Węgrzy nie mają się czego bać, ale należy zachować ostrożność i siły zbrojne muszą się przygotować na każdą ewentualność.

Według ministra sytuacja na Ukrainie eskaluje i do działalności militarnej może dojść nie tylko na wschodzie Ukrainy, ale może ona również przesunąć się w kierunku Kijowa czy Zakarpacia.

Autor:

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

Ten materiał powstał dzięki wsparciu Czytelników. Pomóż nam pisać dalej

NAJNOWSZE Świat