Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Świat

Kolejne państwo zaatakuje irański reżim? Wysoki rangą urzędnik izraelski zdradził szczegóły

Arabia Saudyjska, podobnie jak Katar, najprawdopodobniej zaangażuje się w operację przeciwko Iranowi. Taką informację podał wysoki rangą urzędnik izraelski w rozmowie z publicznym nadawcą Kan.

Autor:

Arabia Saudyjska zaatakuje Iran? 

Jak informuje izraelski Kanał 12, powołując się na anonimowe zachodnie źródła zaznajomione ze sprawą, Katar przeprowadził w ciągu ostatniej doby ataki na terytorium Iranu. Miały one stanowić odpowiedź na wcześniejsze działania odwetowe Teheranu w rejonie Zatoki Perskiej.

Wysoki rangą izraelski urzędnik przekazał publicznemu nadawcy Kan, że według szacunków Izraela Arabia Saudyjska może w najbliższym czasie również podjąć działania zbrojne przeciwko Iranowi. Informacja ta pojawiła się po doniesieniach o wczorajszym ataku na Iran.

Państwa Zatoki Perskiej dotąd nie ogłosiły publicznie rozpoczęcia działań ofensywnych w trwającej akcji bombardowań prowadzonej przez Stany Zjednoczone i Izrael. Część z nich poinformowała jednak o przechwyceniu irańskich ataków.

Operacja przeciwko Iranowi 

Od soboty trwa wspólna operacja militarna Izraela i Stanów Zjednoczonych wymierzona w Iran. Siły obu państw miały dotąd wyeliminować kilkudziesięciu znaczących przedstawicieli irańskich władz - polityków, wysokich urzędników oraz dowódców wojskowych, w tym najwyższego przywódcę, ajatollaha Alego Chameneiego.

Celem ataków są również systemy uzbrojenia, obiekty infrastruktury wojskowej oraz jednostki irańskiej marynarki wojennej. Zarówno Waszyngton, jak i Tel Awiw otwarcie podkreślają satysfakcję z dotychczasowych rezultatów operacji.

Autor:

Źródło: timesofisrael.com, niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane