Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Świat

Holenderskie służby przejęły kolejne jachty, które miały trafić do Rosjan

Służby celne zajęły sześć jachtów przeznaczonych dla rosyjskich odbiorców, poinformował we wtorek Holenderski Urząd Celny. W ubiegłym tygodniu celnicy zabezpieczyli w stoczniach czternaście jednostek.

Autor:

Minister spraw zagranicznych Wopke Hoekstra poinformował w ubiegłym tygodniu, że z powodu nałożonych na Moskwę europejskich sankcji zatrzymano w stoczniach czternaście statków, które miały trafić od Rosji.

We wtorek służby celne zatrzymały kolejne sześć jachtów. Przekazano, że z 20 zablokowanych jachtów, 14 jest w budowie, 2 znajdują się w magazynach, a 4 są w trakcie konserwacji.

Jednostki mają długość od 8,5 do 120 metrów i cumują w dziewięciu stoczniach. „Dwa jachty są własnością osób z unijnej listy sankcyjnej” – czytamy w komunikacie prasowym Urzędu.

Autor:

Źródło: PAP, Niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane