Hiszpański resort zdrowia przypomniał, że poniedziałkowy bilans jest pierwszym od piątku. Ze statystyk ministerstwa wynika, że między piątkowym a poniedziałkowym popołudniem liczba zakażeń SARS-CoV-2 wzrosła do 264 836, czyli o 4581.
Ministerstwo wyjaśniło, że w tym czasie liczba zmarłych na Covid-19 wzrosła w Hiszpanii o dwie, do 28 422.
“W całym kraju do poniedziałkowego popołudnia zanotowano 201 aktywnych ognisk zakażenia koronawirusem”
- poinformował minister zdrowia Hiszpanii Salvador Illa.
Hiszpańskie służby medyczne wskazały, że wśród regionów o dużej liczbie przypadków zakażeń koronawirusem jest Aragonia, a także Katalonia. Rząd tej drugiej wspólnoty poinformował, że tylko w samej Barcelonie od niedzieli przybyło 800 nowych infekcji koronawirusem.
Tymczasem w Portugalii wyraźnie słabnie liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Podczas ostatniej doby zanotowano 135 infekcji, czyli najmniejszą liczbę od czerwca. Dobę wcześniej było tam 246 zakażeń. Łącznie w Portugalii zanotowano już 48 771 przypadków SARS-CoV-2.
Podczas ostatnich 24 godzin wyhamowała również dynamika zgonów w Portugalii. O ile między sobotą a niedzielą na Covid-19 zmarło pięć osób, to podczas kolejnej doby były dwie ofiary śmiertelne.
Dotychczas w Portugalii z powodu zakażenia koronawirusem zmarło 1691 osób.