Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Reklama
Świat

Ewakuacja mieszkańców i turystów. Chorwacja walczy z pożarem

Pożar wybuchł w sobotę w okolicy miasta Omisz w popularnej wśród turystów, chorwackiej Dalmacji - poinformował dziennik "Slobodna Dalmacija". Ogień ogarnął znaczną część pobliskiego lasu i kilka domów. Trwa ewakuacja mieszkańców i turystów. Pożar został wzniecony przez człowieka - powiedział komendant chorwackiej straży pożarnej Ivan Kovaczević, cytowany przez telewizję N1

Pożar wybuchł ok. godz. 7. Do akcji gaśniczej włączyli się mieszkańcy - powiadomiła agencja Hina, powołując się na lokalny oddział straży pożarnej. Ogień, rozprzestrzeniający się po obu stronach zamkniętej już nadmorskiej drogi, dosięgnął kilku domów. Walkę z żywiołem utrudnia silny wiatr.

Reklama

Pożar lasu w Dalmacji

Do gaszenia ognia zaangażowano dwa śmigłowce, ochotnicze oddziały straży pożarnej i wszystkich strażaków żupanii splicko-dalmatyńskiej (odpowiednik polskiego województwa). "Pożar się rozprzestrzenia, nie mamy nad nim żadnej kontroli. Ratujemy dom za domem. Wszystko wokół jest zagrożone" - powiedział Hinie komendant lokalnej straży pożarnej Viszeslav Peszić.

Rozpoczęto ewakuację mieszkańców i turystów. Władze miasta Omisz ogłosiły, że dotąd nie odnotowano ofiar.

"W pożarze spłonęło co najmniej 12 domów" - poinformował szef chorwackiej straży pożarnej.

Wyjaśnił, że na miejscu pracuje ok. 160 strażaków, 16 pojazdów i cztery śmigłowce. "Całkowite opanowanie sytuacji zajmie na pewno kilka dni" - zaznaczył Kovaczević, ostrzegając, że decydujący wpływ na akcję będzie miał kierunek i siła wiatru.

Źródło: pap, niezalezna.pl
Reklama