Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Świat

Brat Nawalnego zatrzymany na lotnisku

Na moskiewskim lotnisku Wnukowo zatrzymany został dziś Oleg Nawalny, brat opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. Zatrzymana została także współpracująca z Nawalnym prawniczka Lubow Sobol i aktywista Konstantin Kotow - podała niezależna telewizja Dożd.

Autor:

Policja zatrzymała ponadto Rusłana Szawieddinowa, pracownika założonej przez Nawalnego Fundacji Walki z Korupcją.

Współpracownicy Nawalnego przyjechali na Wnukowo, by powitać opozycjonistę po powrocie do Moskwy z leczenia w Niemczech, dokąd trafił w stanie krytycznym po użyciu przeciwko niemu w Rosji bojowego środka chemicznego.

Nawalny odleciał w niedzielę po południu z Berlina do Moskwy na pokładzie samolotu rosyjskich linii lotniczych Pobieda. Samolot planowo powinien wylądować w Moskwie o godz. 19.20 czasu lokalnego (godz. 17.20 czasu polskiego), jednak, jak wynika z rozkładu lotów, opóźni się o około 20 minut.
 

Autor:

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane