Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Świat

Autobus wjechał w barierki i stanął w ogniu. Wśród ofiar śmiertelnych jest niemowlę

Tureckie media przekazały informacje o wypadku autobusu. Pojazd uderzył w nocy w barierki drogowe i stanął w ogniu. W wyniku wypadku zginęło osiem osób, w tym dziewięciomiesięczny chłopczyk. Pozostali pasażerowie zostali ranni.

Tureckie media przekazały, że do tragicznego zdarzenia doszło w prowincji Denizli o godz. 1.40 czasu lokalnego (0.40 w Polsce), na trasie między Izmirem a Antalyą.

Kierowca autobusu uderzył w nocy z soboty na niedzielę w barierki drogowe w zachodniej części Turcji, po czym maszyna stanęła w ogniu. Wśród ośmiu ofiar śmiertelnych jest 50-letni kierowca autobusu, 9-miesięczny chłopiec i ojciec niemowlęcia.

Służby podają, że 33 osoby zostały ranne.

W kraju trwa kilkudniowy okres muzułmańskiego święta Id al-Adha. Okres ten tradycyjnie wiąże się w Turcji ze wzmożonym ruchem na drogach, ponieważ wiele osób podróżuje, by odwiedzić rodziny lub wyjechać na krótkie wakacje. Taka sytuacja wiąże się ze wzrostem wypadków drogowych.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wesprzyj niezależne media

Ten materiał powstał dzięki wsparciu Czytelników. Pomóż nam pisać dalej

AKTUALNE PETYCJE

NAJNOWSZE Świat