Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Świat

Skandaliczne słowa rosyjskiego komunisty

Giennadij Ziuganow, lider Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej, w skandaliczny sposób wypowiedział się o zamachu na ambasadora USA w Libii.

Autor:

Giennadij Ziuganow, lider Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej, w skandaliczny sposób wypowiedział się o zamachu na ambasadora USA w Libii.

Na Twitterze Ziuganow napisał, że Christopher Stevens został zastrzelony „jak najgorszy pies” i stwierdził, że dyplomata „zebrał to, co zasiał”.

- Amerykańskiego ambasadora w Libii zastrzelono jak najgorszego psa. To był główny specjalista od „rewolucji” libijskiej. Zebrał to, co zasiał – taki wpis pojawił się na Twitterze Ziuganowa.

Wypowiedź rosyjskiego komunisty już wywołała medialną burzę, a rosyjskie media oczekują odpowiedzi USA w tej sprawie. Powołując się na źródła w Waszyngtonie, „Kommiersant” informuje, że w Białym Domu oraz Departamencie Stanu USA już zapoznano się z wypowiedzią Ziuganowa i że po listopadowych wyborach prezydenckich należy spodziewać się „wyjątkowo ostrej reakcji” strony amerykańskiej i to bez względu na to, kto je wygra.

Lider Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej wyparł się swojej wypowiedzi i tłumaczył, że z całą pewnością, nie on jest autorem wpisuy na Twitterze. Jego profil w serwisie społecznościowym prowadzi rzecznika partii Denis Parfionow, który z kolei tłumaczy, że odpowiada jedynie za stronę techniczną oraz, że „słowo w słowo przekazuje to, co mówi Giennadij Andriejewicz”.



Autor:

Źródło:

Wesprzyj niezależne media

Ten materiał powstał dzięki wsparciu Czytelników. Pomóż nam pisać dalej

NAJNOWSZE Świat