Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Sport

Zmarł legendarny piłkarz Interu Mediolan Mario Corso

W wieku 78 lat zmarł w sobotę, po kilku dniach spędzonych w szpitalu, były piłkarz i trener Interu Mario Corso. W barwach mediolańskiego klubu zdobył cztery tytuły mistrza Włoch i dwukrotnie zwyciężył w rozgrywkach o Puchar Mistrzów (obecna Liga Mistrzów).

Autor: jm

W Interze uznawany był za wybitnego zawodnika, klubową legendę. W latach 1957-1973 rozegrał łącznie 509 meczów i strzelił 95 bramek. Mistrzostwo Italii zdobył czterokrotnie. Z kolei w prestiżowym Pucharze Europy Mistrzów Klubowych triumfował w latach 1964-1965 - po finałowych zwycięstwach nad Realem Madryt 3:1 i Benfiką Lizbona 1:0. Był też trenerem Interu, ale bez sukcesów.

Zmarł legendarny piłkarz Interu Mediolan Mario Corso

Słynący z gry lewą nogą  - mówiono, że czarował nią futbolowy świat - skrzydłowy Corso w reprezentacji Włoch wystąpił w 23 spotkaniach i zdobył cztery gole.

Autor: jm

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane