W nowym formacie rozgrywek 24 zespoły podzielono przed losowaniem na cztery koszyki. Industria Kielce znalazła się w drugim, obok Paris Saint‑Germain, Füchse Berlin, MT Melsungen, Montpellier Handball i OTP Bank–Pick Szeged. Wisła Płock była losowana z koszyka trzeciego, w którym znalazły się także HC Zagrzeb, GOG Handbold, Kolstad Handball, FC Porto i Dinamo Bukareszt.
Kielce z Magdeburgiem, Płock z Nantes
Zgodnie z zasadami drużyny z krajów mających dwóch przedstawicieli – w tym z Polski – nie mogły trafić do tej samej połowy drabinki (grupy A–C lub D–F). Inaczej wyglądała sytuacja w przypadku państw z trzema klubami, takich jak Niemcy, Francja czy Dania, gdzie dopuszczono możliwość umieszczenia dwóch zespołów w jednej części drabinki.
𝗗𝗥𝗔𝗪 𝗗𝗢𝗡𝗘. 𝗕𝗔𝗧𝗧𝗟𝗘𝗦 𝗟𝗢𝗔𝗗𝗜𝗡𝗚. 🔥
— EHF Champions League (@ehfcl) June 26, 2026
The EHF Champions League Men 2026/27 groups are here — 6️⃣ groups, 2️⃣4️⃣ teams and a brand-new road to glory.
Group of death? You tell us. 👀👇 #ehfcl #CLM #handball pic.twitter.com/yNJXafsOXX
Ostatecznie Industria Kielce trafiła do grupy F, w której zmierzy się z niemieckim SC Magdeburg, norweskim Kolstad Handball oraz szwajcarskim HC Kriens‑Luzern. Z kolei Orlen Wisła Płock – uczestnik Ligi Mistrzów dzięki „dzikiej karcie” przyznanej przez EHF – zagra w grupie B z francuskim HBC Nantes, niemieckim MT Melsungen i macedońskim HC Vardarem 1961 Skopje.
Z pierwszej fazy grupowej awansują po dwie najlepsze drużyny. Pozostałe zespoły trafią do Ligi Europejskiej. Ekipy z grup A, B i C utworzą grupę I, a drużyny z grup D, E i F – grupę II. Do kolejnego etapu zaliczane będą punkty zdobyte w pierwszej fazie. Z obu grup po cztery najlepsze zespoły awansują do ćwierćfinałów, natomiast piąte miejsca zagrają w 1/8 finału Ligi Europejskiej. Rozgrywki Ligi Mistrzów rozpoczną się 9 września.