Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Reklama
Sport

Triumf Zofii Klepackiej. Dominacja w Mistrzostwach Polski w windsurfingowej klasie RS:X

Zofia Klepacka (Legia Warszawa) została w niedzielę mistrzynią Polski w windsurfingowej klasie RS:X. To ósmy z rzędu tytuł brązowej medalistki olimpijskiej z Londynu z 2012 roku. W poniedziałek, także w Sopocie, zmagania w krajowym czempionacie rozpoczną seniorzy.

Autor: jm

Pogoda nie rozpieszczała uczestników mistrzostw Polski w olimpijskiej klasie RS:X, które odbywają się nietypowo w środku lata w ramach zawodów o Puchar Prezydenta Sopotu, a nie jak zazwyczaj, na początku września w Górkach Zachodnich w Gdańsku.

Reklama

Ze względu na słaby wiatr udało się rozegrać w sobotę tylko trzy wyścigi, natomiast w niedzielę deskarki nie stanęły na starcie. Klepacka dwa razy pierwsza dopłynęła do mety i zapewniła sobie ósmy z rzędu złoty medal.

Zofia Klepacka od lat dominuje w żeglarskich mistrzostwach Polski

Szkoda, że nie udało się rozegrać w niedzielę żadnego wyścigu. W Sopocie było piękne słońce, ale zupełnie nie wiało, zatem zamiast ścigania było plażowanie. Z kolei w sobotę odbyły się trzy wyścigi w słabym wietrze o sile 4-5 węzłów. W każdych mistrzostwach, w których brałam udział, zarówno wśród seniorek jak i juniorek, i to nie tylko w klasie RS:X, ale wcześniej także w Mistralu i Aloha, zawsze zajmowałam pierwsze miejsce

– przyznała 36-letnia żeglarka.

Kolejne miejsca na podium zajęły reprezentantki SKŻ Ergo Hestia Sopot Karolina Lipińska i Maja Dziarnowska, a w gronie młodzieżowców najlepsza okazała się ich klubowa koleżanka Lidia Sulikowska. Z kolei mistrzami Polski juniorów zostali Anna Igielska (Gdański Klub Żeglarski) i Kamil Manowiecki (SKŻ Ergo Hestia).

O medale rywalizowali także deskarze w klasie Raceboard. Zwyciężył Paweł Gardasiewicz (YKP Warszawa) przed Arturem Manelskim i Jakubem Nowakiem (obaj DKŻ Dobrzyń nad Wisłą).

W tych regatach ścigało się w sumie 37 zawodniczek i zawodników. W poniedziałek i we wtorek w Sopocie o prymat w kraju w klasie RS:X walczyć będą seniorzy.

Autor: jm

Źródło: PAP, niezalezna.pl
Reklama