Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Sport

Totalna dominacja Świątek! Polka wyrzuciła Rosjankę z turnieju w Toronto. [WIDEO]

Iga Świątek zaczyna przypominać na korcie najlepszą wersję siebie. Polska tenisistka zdemolowała Dianę Sznajder 6:2, 6:1 i z pełną kontrolą awansowała do półfinału WTA 1000 w Toronto. Świątek nie oddała Rosjance ani jednego break-pointa, a mecz zakończyła po zaledwie 64 minutach.

Iga Świątek znów prezentuje doskonały tenis. W ćwierćfinale WTA 1000 w Toronto Polka całkowicie kontrolowała wydarzenia na korcie, wygrywając z Dianą Sznajder w niewiele ponad godzinę. Świątek od początku narzuciła tempo, przełamując rywalkę dwukrotnie w pierwszym secie i trzykrotnie w drugim. 

Iga Świątek w półfinale w Toronto

Każdy ćwierćfinał jest trudny i ten także taki był, szczególnie biorąc pod uwagę sposób, w jaki ona podkręcała piłki, oraz warunki. Było bardzo wietrznie, więc czasem trudno było złapać rytm. W tym turnieju gram lepiej niż w większości innych w tym sezonie, doceniam możliwość rozegrania kolejnego meczu na tym stadionie, cieszę się, że tu jestem

- powiedziała Świątek tuż po meczu.

To drugi półfinał Polki w Canadian Open. W 2023 roku zatrzymała ją Jessica Pegula, późniejsza triumfatorka turnieju. Teraz Świątek podkreśla, że jej gra daje jej coraz większą pewność siebie: – Wiem, jak dużo trenuję. Teraz chodzi o właściwe nastawienie każdego dnia i trzymanie się rutyny.

Świątek w półfinale w Toronta zagra z Eliną Switoliną, która pokonała w trzech setach (3:6, 6:0, 6:3) Jekaterinę Aleksandrową. Polka z Ukrainką wygrała cztery z siedmiu meczów, jednak oba tegoroczne pojedynki przegrała.

Źródło: pap, niezalezna.pl

NAJNOWSZE Sport