Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Iga Świątek powtórzyła życiowy wynik w Australian Open! Polka o krok od finału [WIDEO]

Iga Świątek pokonała Amerykankę Emmę Navarro 6:1, 6:2 i awansowała do półfinału wielkoszlemowego Australian Open. Na drodze do wielkiego finału w Melbourne na Polkę czeka amerykańska tenisistka Madison Keys.

Iga Świątek
Iga Świątek
AustralianOpen - x.com

Iga Świątek po raz drugi w karierze zmierzyła się z Emmą Navarro i po raz drugi wygrała, a zwycięstwo zapewniło Polce awans do półfinału Australian Open. W pierwszym secie 23-latka z Raszyna grała wręcz fenomenalnie. Już w gemie otwarcia przełamała rywalkę i to bez straty punktu. Od stanu 2:1 wygrała cztery kolejne gemy i znalazła się w połowie drogi do półfinału.

Iga Świątek w półfinale Australian Open

Navarro była bezradna. Jeśli podejmowała ryzyko, to zdarzało jej się popełniać błędy, natomiast gdy grała bezpiecznie, to Świątek natychmiast przejmowała inicjatywę i zazwyczaj wygrywała punkt. Polka niemal cały czas wywierała na nią presję. W ostatnim gemie pierwszego seta Amerykanka prowadziła już 40:0, ale Świątek i tak nie odpuszczała. Najpierw Navarro popełniła dwa błędy, a po chwili już musiała bronić break pointy. Przy drugim skapitulowała.

Choć wynik drugiego seta różni się nieznacznie, to było w nim znacznie więcej emocji. Trwał 54 minuty, czyli niemal tyle, co niektóre wcześniejsze całe mecze Świątek w obecnej edycji AO. Navarro przede wszystkim poprawiła serwis, a Polka nie była tak bezbłędna i po czterech gemach był remis 2:2. Przełomowy okazał się kolejny gem, w którym Świątek dopisało szczęście. Pięciokrotna mistrzyni wielkoszlemowa broniła w nim jedynego w meczu break pointa. Wyszła z opresji, a w akcji na 3:2 w secie sędzia nie zauważyła jej podwójnego odbicia. Po tym wydarzeniu na korcie znów przewagę miała Polka. Już w następnym gemie przełamała rywalkę, a kilkanaście minut później zamknęła spotkanie wykorzystując drugą piłkę meczową.

Było znacznie ciężej niż pokazuje wynik. Musiałam być do końca skupiona, do końca walczyć. Awans do półfinału to dla mnie wspaniała sprawa

- powiedziała Świątek w krótkiej rozmowie na korcie.

Łącznie w pięciu meczach tej edycji Australian Open Polka spędziła na korcie pięć godzin i 59 minut, a rywalkom oddała zaledwie 14 gemów. Awansując do półfinału Świątek wyrównała swój najlepszy wynik w Melbourne. Poprzednio ten etap osiągnęła w 2022 roku.

Emma Navarro (USA, WTA 8) - Iga Świątek (Polska, WTA 2) 1:6, 2:6

 



Źródło: pap, niezalezna.pl

#Iga Świątek #Australian Open

jm