Hubert Hurkacz podjął decyzję w sprawie wyboru nowego szkoleniowca. Został nim Francuz Gilles Cervara, znany przede wszystkim ze współpracy z Daniiłem Miedwiediewem. To właśnie pod jego okiem Rosjanin zdobył 20 tytułów ATP, w tym wielkoszlemowy US Open 2021, oraz został liderem światowego rankingu.
Cervara oficjalnie trenerem Hurkacza
Cervara dołącza do sztabu Hurkacza w trudnym momencie kariery Polaka. Po serii siedmiu porażek z rzędu i rozstaniu z Nicolasem Massu, Hurkacz przełamał się dopiero w Monte Carlo, docierając do 1/8 finału.
Ex de Medvedev é o novo técnico de Hurkaczhttps://t.co/cLEKerKTPE pic.twitter.com/dvqC1WbUek
— Site Tenis News (@tenisnewsbrasil) April 20, 2026
Wcześniej, od drugiej rundy Australian Open, odpadał kolejno w pierwszych meczach w Montpellier, Rotterdamie, Dubaju, Indian Wells, Miami oraz nawet w challengerze ATP 175 w Cap Cana. Obecnie zajmuje 63. miejsce w rankingu ATP, a jego forma po kontuzjach wciąż pozostaje niewiadomą.
Pierwszym turniejem Hurkacza pod wodzą Cervary będzie rozpoczynający się w środę ATP 1000 w Madrycie. W sztabie Polaka nadal pozostaje konsultant Ivan Lendl. Nowy duet szkoleniowy ma pomóc Hurkaczowi odbudować stabilność i wrócić do poziomu, który pozwalał mu rywalizować z najlepszymi na świecie.