Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Ważne daty piłkarskiej kadry Polski

Początek zgrupowania - 2 czerwca w Warszawie, zgłoszenie ostatecznej kadry na turniej do UEFA - pięć dni później, a wyjazd do bazy w Hanowerze - 11 czerwca. To najważniejsze daty piłkarskiej reprezentacji Polski przed rozpoczynającymi się 14 czerwca mistrzostwami Europy w Niemczech.

Selekcjoner Michał Probierz i Tymoteusz Puchacz
Tomasz Jędrzejowski - Gazeta Polska

Biało-czerwoni wywalczyli awans na Euro 2024 pod koniec marca, najpierw po wygranej w barażach najpierw w Warszawie z Estonią 5:1, a następnie w Cardiff z Walią w rzutach karnych 5-4. Po 90 minutach i dogrywce było 0:0.

Od tego momentu PZPN mógł już rozpocząć logistyczne, a sztab szkoleniowy - piłkarskie przygotowania do turnieju w Niemczech.

Podopieczni trenera Michała Probierza zmierzą się w grupie D kolejno: 16 czerwca z Holandią w Hamburgu, pięć dni później z Austrią w Berlinie, a 25 czerwca z Francją w Dortmundzie.

Awans do 1/8 finału wywalczą zwycięzcy i wicemistrzowie sześciu grup oraz cztery najlepsze drużyny z trzecich miejsc.

Zgrupowanie reprezentacji Polski rozpocznie się 2 czerwca w Warszawie. Pięć dni później mija termin zgłoszenia do UEFA ostatecznej listy piłkarzy powołanych na turniej.

Na razie nie wiadomo, czy wcześniej szeroka kadra zostanie podana do publicznej wiadomości. W marcu Probierz nie ogłosił takiej listy przed meczami barażowymi o awans na Euro 2024.

"Na pewno do 7 czerwca musimy zgłosić do UEFA ostateczną kadrę na mistrzostwa. Czyli tydzień przed meczem otwarcia turnieju, rozpoczynającego się 14 czerwca" - powiedział PAP rzecznik prasowy reprezentacji Polski Emil Kopański.

Biało-czerwoni przed wylotem do Niemiec rozegrają u siebie dwa towarzyskie spotkania - 7 czerwca z Ukrainą i trzy dni później z Turcją.

"W Hanowerze, gdzie zamieszkamy w trakcie turnieju, zameldujemy się 11 czerwca w godzinach popołudniowych" - dodał Kopański.

Następnego dnia kadrowicze przeprowadzą trening w swojej bazie w Hanowerze. Prawdopodobnie również tego dnia czekają ich obowiązki wobec UEFA - zwłaszcza sesja fotograficzna. Zrobione wówczas zdjęcia są wykorzystywane np. podczas prezentacji składów na telebimach na stadionach i dla widzów przed telewizorami.

"Musimy wziąć udział w takiej sesji najpóźniej cztery dni przed naszym pierwszym meczem. Konkretna data jeszcze nie jest ustalona" - przekazał Kopański.

 

 Ważne daty dla reprezentacji Polski przed Euro 2024: 18.05: zakończenie sezonu w niemieckiej i francuskiej ekstraklasie 19.05: zakończenie sezonu w angielskiej ekstraklasie 22.05: finał Ligi Europy UEFA (Dublin) 25.05: zakończenie sezonu w polskiej ekstraklasie 26.05: zakończenie sezonu w hiszpańskiej i włoskiej ekstraklasie 29.05: finał Ligi Konferencji UEFA (Ateny) 01.06: finał Ligi Mistrzów UEFA (Londyn) 02.06: rozpoczęcie zgrupowania reprezentacji w Warszawie 07.06: ostatni dzień zgłoszenia kadry na turniej do UEFA 07.06: mecz towarzyski Polska - Ukraina 10.06: mecz towarzyski Polska - Turcja 11.06: wyjazd reprezentacji na Euro 2024 12.06: pierwszy trening reprezentacji w Hanowerze 12.06: sesja reprezentacji, m.in. fotograficzna, dla UEFA Mecze w grupie D mistrzostw Europy: 16.06: Polska - Holandia (Hamburg) 21.06: Polska - Austria (Berlin) 25.06: Polska - Francja (Dortmund) 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#reprezentacja Polski w piłce nożnej #Michał Probierz #piłka nożna

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
tm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo