Vinčić, międzynarodowy sędzia FIFA od 2010 roku, prowadził spotkania na mundialu w Katarze oraz podczas Euro 2021 i 2024. Od 2016 roku regularnie pracuje przy meczach Ligi Mistrzów, a w 2024 roku sędziował finał Borussia Dortmund – Real Madryt. W jego CV znajduje się także finał Ligi Europy z 2022 roku, w którym Eintracht Frankfurt pokonał Rangers FC.
Sędzia szczęśliwy dla Polaków
Na liniach w Sztokholmie wspierać go będą rodacy Tomas Klancnik i Andraž Kovačić, arbitrem technicznym będzie Rade Obrenović, a za VAR odpowiadać będą Niemcy Christian Dingert i Robert Schroeder.
Co ważne, Vinčić dotychczas był arbitrem szczęśliwym dla reprezentacji Polski. Prowadził dwa zwycięskie mecze Biało‑Czerwonych: eliminacyjne starcie z Albanią (1:0) oraz barażowy półfinał z Estonią (5:1). Sędziował także spotkanie Polska – Szwecja na młodzieżowym Euro U21 w 2017 roku, zakończone remisem 2:2, w którym grali m.in. Jan Bednarek i Tomasz Kędziora.