To kolejny zwrot w tej sprawie. W styczniu sam 44-letni szkoleniowiec ogłosił, że odejdzie z klubu po zakończeniu sezonu, ale pod koniec kwietnia klub poinformował, że Xavi jednak pozostanie na stanowisku do końca sezonu 2024/25.
Xavi zwolniony przez Barcelonę
Dziś, w piątek, prezes Barcelony Joan Laporta poinformował Xaviego Hernandeza, że nie będzie on już trenerem pierwszej drużyny w sezonie 2024/25. Barcelona pragnie podziękować Xaviemu za pracę, jaką wykonał w roli trenera, ale też za wyjątkową karierę jako piłkarz i kapitan drużyny, i życzy mu sukcesów w przyszłości. Ostatni raz poprowadzi drużynę w niedzielnym meczu wyjazdowym z Sevillą
- napisano w komunikacie.
🔵🔴🇩🇪 Hansi Flick, just waiting for the formal documents and then set to sign in as new Barcelona head coach.
— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) May 24, 2024
He’s the man wanted by Joan Laporta to replace Xavi Hernández. pic.twitter.com/hLDcujbI6J
"Duma Katalonii" przed ostatnią kolejką ma 82 punkty - 12 straty do pewnego tytułu Realu Madryt i cztery przewagi nad trzecią w tabeli Gironą.
Xavi prowadził Barcelonę od listopada 2021 roku. W sezonie 2022/23 wywalczył z nią mistrzostwo i Superpuchar Hiszpanii.