Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Legendarny Romario wrócił do gry... w wieku 58 lat

Legendarny mistrz świata z 1994 roku Brazylijczyk Romario wrócił na boisko w wieku 58 lat jako zawodnik drużyny America FC, występującej w drugiej lidze rozgrywek stanu Rio de Janeiro.

Romario
RomarioOnze - twitter.com

Podczas uroczystości podpisania umowy z władzami brazylijskiego klubu Romario wyjaśnił, że wrócił na murawę jako piłkarz, aby wesprzeć swoją ukochaną drużynę.

Dodatkową motywacją dla legendy światowego futbolu do powrotu do zawodowej piłki nożnej jest zakontraktowanie przez kierownictwo klubu z Rio de Janeiro syna Romario, Romarinho.

“Wyjaśniam od razu, że mój powrót do piłki nie wynika z chęci rywalizowania w rozgrywkach, ale aby zagrać niektóre mecze z moim ulubionym klubem” - napisał w mediach społecznościowych Romario, dodając, że występy w America FC u boku swego syna "to spełnienie marzeń”.

Brazylijskie media wskazują na doskonałą formę fizyczną Romario, dodając, że pomimo wielu siwych włosów, legendarny sportowiec ma wciąż sylwetkę wyczynowego piłkarza.

Przypominają, że weteran reprezentacji Brazylii regularnie uczestniczy w pojedynkach drużyn amatorskich i występuje w wielu pokazowych meczach gwiazd, zarówno w rozgrywkach na trawie, jak i na plaży.

Romario rozstał się z profesjonalnym futbolem w 2009 r. w barwach America FC. Dwa lata wcześniej podjął się trwającej tylko przez jeden sezon pracy szkoleniowej z klubem Vasco da Gama, gdzie był grającym trenerem. Mistrz świata z 1994 r. w przeszłości bronił też barw m.in. FC Barcelona, Valencia CF, a także PSV Eindhoven.

W piłce klubowej rozegrał 893 mecze, strzelając aż 690 bramek. W reprezentacji Brazylii zagrał w 70 meczach, w których strzelil 55 goli. Lepsi pod tym względem są tylko Neymar (126 meczów, 79 goli), Pele (92/77) i Ronaldo (98/62). Jeśli chodzi o średnią goli na mecz Romario ustępuje tylko Pelemu.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, Twitter.com

 

#Romario #Brazylia #piłka nożna

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
tm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo