Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Sport

Będzie śledztwo po finale mundialu. Reakcja FIFA na skandal

FIFA rozpoczęła postępowanie dyscyplinarne po burdach, do których doszło tuż po zakończeniu finału mistrzostw świata. Argentyńscy piłkarze rzucili się na Hiszpanów, którzy wygrali 1:0 po dogrywce i świętowali swój drugi tytuł w historii.

Atmosfera była napięta od pierwszych minut dogrywki. Argentyna grała w osłabieniu po dwóch żółtych kartkach dla Enzo Fernandeza, a w 106. minucie Ferran Torres zdobył jedynego gola meczu. Hiszpanie po 16 latach odzyskali mistrzowski tytuł, co tylko podgrzało emocje.

Nerwowy finał mundialu

Tuż po ostatnim gwizdku doszło do ostrej konfrontacji. Leandro Paredes starł się z kilkoma Hiszpanami, m.in. z Erikiem Garcią i Gavim, który upadł na murawę. W sekundę wybuchła większa bójka – zawodnicy obu drużyn zaczęli się bić i przepychać. Interweniować musiał selekcjoner Argentyny Lionel Scaloni, próbując uspokoić swoich piłkarzy.

Światowa federacja potwierdziła wszczęcie postępowania, ale nie podała daty jego zakończenia. Możliwe są kary finansowe, zawieszenia zawodników lub sankcje wobec federacji.

Źródło: pap, niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

Ten materiał powstał dzięki wsparciu Czytelników. Pomóż nam pisać dalej

AKTUALNE PETYCJE

NAJNOWSZE Sport