Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Sport

Afera alkoholowa w młodzieżowej reprezentacji Polski. Piłkarze wyrzuceni z kadry przed mundialem

Okazuje się, że będąca oczkiem w głowie PZPN kadra U17 zmaga się z problemami alkoholowymi. Czterech młodych piłkarzy ma wrócić do Polski tuż przed rozpoczęciem się mistrzostw świata w Indonezji.

Polska reprezentacja młodzieżowa do lat 17 kilka miesięcy temu dostarczyła kibicom wielu emocji. Podczas piłkarskich mistrzostw Europy Biało-czerwoni awansowali do najlepszej czwórki turnieju. Podopieczni trenera Marcina Włodarskiego pokazywali przy tym efektowny, ofensywny futbol.

Piłkarze wyrzuceni z kadry za alkohol

Teraz młodzi piłkarze również dostarczają emocji, ale zgoła odmiennych. Kadra znajduje się już w Indonezji, gdzie za kilka dni rozpoczną się młodzieżowe mistrzostwa świata, ale nie wszyscy piłkarze dotrwają w drużynie do pierwszego gwizdka.

Czterech zawodników - Oskar Tomczyk, Filip Wolski (Lech Poznań), Jan Łąbędzki (ŁKS Łódź) i Filip Rózga (Cracovia) - miało zostać przyłapanych na byciu pod wpływem alkoholu - poinformował portal meczyki.pl. Wszyscy mają zostać wyrzuceni z kadry i wkrótce wrócą do Polski.

Biało-czerwoni podczas mistrzostw świata U17 zmierzą się w grupie z Japonią, Senegalem i Argentyną. Pierwszy mecz mundialu Polacy rozegrają przeciwko Samurajom już 11. listopada o godzinie 10:00 (naszego czasu).

Aktualizacja

PZPN opublikował komunikat w którym potwierdził usunięcie czterech piłkarzy z reprezentacji Polski do lat 17.

W związku z niesportowym zachowaniem oraz złamaniem regulaminu, sztab szkoleniowy kadry U-17 podjął decyzję o usunięciu ze zgrupowania czterech zawodników. Zgrupowanie kadry w trybie natychmiastowym opuszczą: Oskar Tomczyk, Filip Rózga, Jan Łabędzki oraz Filip Wolski

- czytamy w komunikacie.

Źródło: meczyki.pl, niezależna.pl