Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Sport

Badmintonista Chakimow zdyskwalifikowany

Rosyjski badmintonista Nikita Chakimow został zdyskwalifikowany na pięć lat m.in. za wpływanie na wyniki meczów – poinformowała światowa federacja (BWF).

Autor:

Specjalizujący się w grze podwójnej 32-letni Chakimow był członkiem reprezentacji Rosji, która w lutym tego roku zdobyła brązowy medal drużynowych mistrzostw Europy. Okazało się, że zarzuty dotyczą m.in. manipulowania rezultatami czempionatu kontynentu sprzed dwóch lat.

Poza pięcioletnim okresem zawieszenia, nie ukarano Rosjanina w dodatkowy sposób, mimo że celowo niszczył dowody przestępstw korupcyjnych. Chakimow nie dostał żadnej grzywny, bowiem uznano, że długość dyskwalifikacji „skutecznie zakończy jego karierę”.

DME 2020 we francuskim Levin wygrali badmintoniści i badmintonistki Danii. Obydwie polskie drużyny zakończyły udział w imprezie na fazie grupowej.

Autor:

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

NAJNOWSZE Sport