Do zabójstwa doszło we wtorek w Puławach. Policja otrzymali zgłoszenie, że na ul. 6 Sierpnia mężczyzna szarpie kobietę i wciąga ją do kamienicy. "Jako pierwszy na miejsce przyjechał patrol prewencji. Na piętrze budynku, policjanci błyskawicznie obezwładnili i zatrzymali mężczyznę, który mógł mieć związek ze zdarzeniem" – poinformowała w komunikacie prasowym na stronie internetowej Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie.
W jednym z pomieszczeń budynku funkcjonariusze znaleźli zakrwawioną kobietę. "Od razu rozpoczęli resuscytację, którą kontynuowali ratownicy medyczni. W bardzo ciężkim stanie poszkodowana trafiła do szpitala w Puławach. Niedługo później zmarła" – czytamy w komunikacie.
Policjanci ustalili, że ofiarą jest 26-letnia obywatelka Ukrainy, mieszkająca i pracująca od pewnego czasu w Puławach. Zatrzymany to 45-letni obywatel Mołdawii.
Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. "Obecnie trwają dalsze czynności procesowe w tej sprawie, również z udziałem zatrzymanego 45-latka" – podano w komunikacie.
Za przestępstwo zabójstwa grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.