Clifford Chance i kagiebiści od remontu Tu-154 » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Ostrzeszów: Lekarze nie przyjęli nastolatki; następnego dnia zmarła

Prokuratura Rejonowa w Ostrzeszowie zainicjowała postępowanie przygotowawcze ws. nieumyślnego spowodowania śmierci 18-letniej pokrzywdzonej – powiedział w poniedziałek prokurator Marcin Kubiak z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp.

Karetka
Filip Błażejowski - Gazeta Polska

Do tragedii doszło w niedzielę przed godziną 8 na jednej z posesji w Kobylej Górze w powiecie ostrzeszowskim (Wielkopolskie).

Służby ratunkowe zawiadomiono, że 18-latka straciła przytomność i upadła przed domem. Przybyli na miejsce ratownicy medyczni i strażacy przez ponad godzinę prowadzili akcję reanimacyjną. Nie udało się przywrócić czynności życiowych dziewczynie. Nieprzytomną nastolatkę zabrał śmigłowiec LPR do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul. Borowskiej we Wrocławiu. Tam na szpitalnym oddziale ratunkowym stwierdzono jej zgon.

Jak przekazał mediom Tomasz Król p.o. rzecznika prasowego USK we Wrocławiu "szpital na razie odmawia komentarza w sprawie".

Wiadomo, że dzień wcześniej nastolatka szukała pomocy na Nocnej i Świątecznej Opiece Zdrowotnej przy szpitalu w Ostrzeszowie. Nie zatrzymano jej w placówce na obserwacji.

Po nagłośnieniu sprawy prezes zarządu ostrzeszowskiego szpitala Zbigniew Kluczkowski wydał w tej sprawie komunikat. "Zarząd Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia Sp. z o.o. informuje, że Pacjentka zgłosiła się do Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej w dniu 02.03.2024 r. w godzinach wieczornych. Pacjentkę przyjął, zbadał i zaopatrzył lekarz dyżurny. Stan zdrowia Pacjentki nie wymagał hospitalizacji. Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. współpracuje w tej sprawie z Policją i Sanepidem" – napisano.

Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Ostrzeszowie. Prokurator Marcin Kubiak z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. powiedział, że wszczęto postępowanie przygotowawcze ws. nieumyślnego spowodowania śmierci.

Sanepid bada żywność ze sklepu

Ze sklepu spożywczego pobierane są próbki produktów spożywczych, kupionych przez osobę, u której miały wystąpić objawy ze strony układu pokarmowego – przekazał dziś Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrzeszowie. 

Jak dodała lek. med. Emilia Adamiak od godz. 6 w poniedziałek pracownicy ostrzeszowskiego sanepidu prowadzą kontrolę w sklepie spożywczym, w którym nastolatka miała kupić, a następnie zjeść artykuły spożywcze.

"Próbki żywności pobierane są na podstawie paragonu" – powiedziała szefowa ostrzeszowskiego sanepidu. Dodała, że wyniki badań będą za kilka dni.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Ostrzeszów #błąd lekarski

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mt
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo