Dzieci, które w piątek 26 października udadzą się do 218 z polskich szkół, zostaną poddane lewicowej propagandzie pod hasłem przeciwdziałania dyskryminacji mniejszości seksualnych.
Kampania Przeciw Homofobii (KPH) współpracując z częścią szkół w Polsce organizuje od trzech lat w ostatni piątek października swoją akcję „edukacyjną”. Odbywa się ona pod hasłem Tęczowego Piątku i chce być mocno widoczna w szkołach. Tego dnia na korytarzach placówek edukacyjnych zawisną plakaty promujące mniejszości seksualne i domagające się poszerzania ich praw.
Głównym tematem lekcji będzie „akceptacja i otwartość na uczniów i uczennice LGBTQI”.
KPH podsyła szkołom filmy i tematy prelekcji, które mają królować tego dnia w szkołach. Jak twierdzi organizacja, akcja ma oddźwięk, dlatego zdecydowano w tym roku o możliwości zgłaszania udziału w akcji danej szkoły także przez uczniów i rodziców.
Według organizatorów akcji, ma ona spowodować m.in., by osoby o odmiennych preferencjach seksualnych mogły się bez ograniczeń realizować.
O podobnych akcjach organizowanych w szkołach może nie wiedzieć część rodziców, lub mogą oni dowiadywać się o nich dopiero po fakcie.
Akcję Kampanii Przeciw Homofobii promuje „Głos Nauczycielski”, organ prasowy Związku Nauczycielstwa Polskiego.
Kampania Przeciw Homofobii organizuje również inne akcje ideologiczne, jak np. Akademię Zaangażowanego Rodzica, która skierowana jest do matek i ojców osób o innych preferencjach seksualnych.