Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Reklama
Polska

Uwaga na oblodzenia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed oblodzeniem w województwach: kujawsko-pomorskim, pomorskim i zachodniopomorskim.

mg

Alerty pierwszego stopnia dotyczą oblodzenia na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego i pomorskiego i dla większości województwa zachodniopomorskiego z wyjątkiem części północno-zachodniej. Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu.

Reklama

Na terenie objętym ostrzeżeniami temperatura minimalna powietrza może wynieść ok. -2 st. C., zaś temperatura minimalna gruntu ok. -4 st. C.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

mg

Reklama