Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

USA odwołują strategiczne manewry

Z powodu trwającej pandemii koronawirusa nie odbędą się zaplanowane na maj wspólne ćwiczenia wojsk Filipin, USA i Australii - poinformował w piątek dowódca amerykańskich wojsk w rejonie Indo-Pacyfiku, admirał Philip S. Davidson.

Autor:

Doroczne ćwiczenia "Balikatan 2020" były zaplanowane na Filipinach na początek maja. W tym roku miało wziąć w nich udział prawie 11 tys. żołnierzy.

Wszystkie kraje biorące udział w manewrach oraz Japonia i Korea Południowa, gdzie mieszczą się amerykańskie bazy wojskowe, z których przerzucana jest znaczna część wojsk, borykają się z dużą liczbą zakażeń koronawirusem.

Filipiny są od wielu lat ważnym sojusznikiem Stanów Zjednoczonych w regionie Azji i Pacyfiku oraz Morza Południowochińskiego, o którego status oba kraje toczą spór z Chinami.

Autor:

Źródło: niezalezna.pl., Centrum Prasowe PAP

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane