Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Udane testy BrahMosa

Przedstawiciele indyjskiej organizacji badań wojskowych DRDO (Defence Research and Development Organisation) wspólnie z wojskowymi z marynarki wojennej oraz sił lądowych Indii przeprowadzili w tym miesiącu dwie próby pocisków manewrujących BrahMos w wersji lądowej i morskiej.

Autor:

Próby z udziałem pocisków manewrujących BrahMos w wersji lądowej miały miejsce 17 grudnia w stanie Orisa, położonym we wschodniej części Indii. Rakieta wystrzelona z lądowej platformy trafiła w wyznaczony cel. Tego samego dnia odbył się drugi test, który realizowany był w prowincji Bengal Zachodni. Myśliwiec Su-30MKI wystartował z bazy indyjskich sił powietrznych Kalaikunda, aby następnie wystrzelić pocisk, który trafił w wyznaczony cel morski zlokalizowany na wodach Zatoki Bengalskiej.

Autor:

Źródło: niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane