Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Udana modernizacja niszczyciela Shenzen

Chińska Republika Ludowa zaprezentowała w tym tygodniu zmodernizowany niszczyciel rakietowy Shenzen typu 051B, dysponujący 32 wertykalnymi wyrzutniami rakietowymi.

Autor:

Jedyny niszczyciel rakietowy typu 051B, jakim dysponuje Marynarka Wojenna Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej (PLAN), uzyskał znaczne zdolności bojowe po przeprowadzonej modernizacji. Wicekapitan okrętu Shenzen Tong Zhenrong zaznacza, że wertykalne wyrzutnie rakiet są w stanie pomieścić aż 32 pociski woda-powietrze, które umożliwią zestrzelenie nadlatujących samolotów oraz pocisków. Jednostka w 1998 r. weszła na służbę do PLAN. W 2015 r. rozpoczęto modernizację tego okrętu, która polegała na wprowadzeniu dwóch zestawów artyleryjskich ochrony bezpośredniej H/PJ12 jak i wprowadzeniu 32 wertykalnych wyrzutni rakietowych. Na wyposażeniu znalazł się również nowy radar typu 382. Przebudowano ponadto hangar, aby mógł pomieścić dwa śmigłowce pokładowe Ka-28.

Autor:

Źródło: niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane