Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Trwają manewry Lama-20

Do piątku, 6 marca, na terenie 21. Brygady Strzelców Podhalańskich realizowane są manewry pod kryptonimem Lama-20.

Autor:

Dziś, na terenie 21 BSP, w ramach ćwiczenia dowódczo - sztabowego Lama-20, odbyły się metodyczne zajęcia pokazowe. W szkoleniu uczestniczyli dowódcy jednostek wojskowych z 18. Dywizji Zmechanizowanej. Celem zajęć było przyjęcie najlepszych rozwiązań podczas prowadzenia ćwiczeń wspomaganych komputerowo, z wykorzystaniem systemu JCATS — podaje oficjalny portal brygady. 

W ćwiczeniu biorą udział Szkoci, Węgrzy, Łotysze, Litwini, Hiszpanie i Portugalczycy. Podczas szkolenia doskonalone są także elementy związane ze współpracą cywilno-wojskową.

Szkolenie zakończy się 6 marca.

Autor:

Źródło: 21. BSP

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane