Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Reklama
Polska

Terlecki po posiedzeniu klubu PiS: Jeżeli zajdzie taka sytuacja to pójdziemy na wybory, oczywiście sami

- Prezes PiS odniósł się do sytuacji negocjacji z naszymi koalicjantami - poinformował dziś szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki. Przyznał, że Porozumienie i Solidarna Polska "występują z innym programem, z innymi pomysłami, z innymi wskazaniami do głosowań niż cały klub". Wcześniej odbyło się posiedzenie klubu, choć zabrakło na nim posłów z partii koalicyjnych. Polityk poinformował też, że projekt noweli ustawy "covidowej" dotyczący odpowiedzialności urzędników zostanie wycofany.

Autor: am

 - Prezes PiS odniósł się do sytuacji negocjacji z naszymi koalicjantami stwierdzając, że nie mają one sensu skoro nasi dotychczasowi koalicjanci występują innym programem, z innymi pomysłami, z innymi wskazaniami do głosowań niż cały klub

Reklama

- powiedział Terlecki.

Ocenił, że "negocjacje w Zjednoczonej Prawicy zostały zawieszone w związku z sytuacją jaką mamy w Sejmie". - Jeśli nasi koalicjanci poskromią oczekiwania i zastosują się do decyzji kierownictwa Zjednoczonej Prawicy, to będzie można do nich wrócić - dodał.

- Jeżeli sytuacja do tego zmusi, rekonstrukcja rządu nastąpi bez uzgodnień z naszymi koalicjantami; rząd mniejszościowy niemożliwy, jeżeli zajdzie taka sytuacja to pójdziemy na wybory, oczywiście sami

- ostrzegł polityk

Szef klubu PiS pytany o dalsze losy projektu dotyczącego "odpowiedzialności urzędniczej", odpowiedział, że zostanie on wycofany.

- W tej sytuacji go wycofamy, ponieważ widzicie państwo, jak wyglądają w tej chwili głosowania. Wrócimy do tego z pewnością - powiedział Terlecki.

W Sejmie zakończyło się w czwartek II czytanie projektów PiS oraz KO zmian w ustawie o ochronie zwierząt. Poseł Marek Suski (PiS) złożył wniosek o przejście do trzeciego czytania nad projektem zmian w ustawie o ochronie zwierząt bez odsyłania go ponownie do komisji rolnictwa.

Na godz. 19 przewidziany jest blok głosowań, w którym posłowie mogą głosować nad tym projektem.

Projekt zamian w ustawie o ochronie zwierząt autorstwa PiS zakłada zakaz hodowli zwierząt na futra, wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych, ubój rytualny tylko na potrzeby krajowych związków wyznaniowych. Sejmowa komisja poparła kilka poprawek do projektu PiS; najważniejsza z nich to wykreślnie zapisów ograniczających ubój rytualny, o co wnioskowała Konfederacja.

Podczas drugiego czytania Suski zgłosił poprawki do projektu przywracające w nim zapisy dotyczące ograniczenia uboju rytualnego oraz przewidujące rekompensaty dla prowadzących firmy.

Ponadto posłowie prawdopodobnie będą głosować nad projektem noweli tzw. ustawy covidowej i zgłoszonymi do niego w środę poprawkami.

Autor: am

Źródło: PAP, niezalezna.pl
Reklama