Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Szkolenie żołnierzy WOT

20 Żołnierzy z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz pięciu z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich wzięło udział w szkoleniu z podstawowych zasad bezpiecznego i sprawnego prowadzenia ognia z karabinka MSBS GROT.

Autor:

Jak poinformował rzecznik prasowy podkarpackiej brygady WOT kpt. Witold Sura, szkolenie było bardzo intensywne i trwało tydzień. „Zajęcia praktyczne i metodyczne prowadzone były na strzelnicy w Łańcucie oraz na nowoczesnej strzelnicy kontenerowej, którą dysponuje nasza brygada” – dodał rzecznik.

Szkolenie prowadzili instruktorzy podkarpackiej brygady WOT. Jak powiedział jeden z nich, por. Oskar Namaczyński-Kapała, do udziału w kursie zaproszeni zostali podhalańczycy, z którymi terytorialsi współdziałają na wielu płaszczyznach m.in. w czasie pandemii.

„W czasie szkolenia zrealizowano zagadnienia z zakresu obsługi i konserwacji 5,56 mm karabinka GROT, balistyki zewnętrznej, prowadzenia ognia na różnych odległościach w dzień i w nocy, ładowania i rozładowania karabinka. Ponadto żołnierze uczyli się właściwego korzystania z celownika laserowego DBAL A2, celownika HWS i latarki taktycznej” – wymienił por. Namaczyński–Kapała.

Rzecznik brygady WOT kpt. Sura przypomniał, że każdego dnia na Podkarpaciu, w pomoc w zwalczaniu skutków pandemii zaangażowanych jest 350 żołnierzy WOT.

Autor:

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wesprzyj niezależne media

Ten materiał powstał dzięki wsparciu Czytelników. Pomóż nam pisać dalej

AKTUALNE PETYCJE

NAJNOWSZE Polska