Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Strykery trafią do Tajlandii

Amerykański Departament Stanu zatwierdził potencjalną sprzedaż 60 kołowych wozów piechoty Stryker do Tajlandii za kwotę 175 mln dolarów.

Autor:

Jak informuje agencja amerykańskiego Departamentu Obrony ds. współpracy wojskowej DSCA (Defense Security Cooperation Agency) rząd w Bangkoku zwrócił się z prośbą o zakup 60 kołowych wozów opancerzonych  a także taką samą liczbę karabinów maszynowych M2. W ramach umowy zapewnione mają być również części zamienne jak i narzędzia specjalne oraz wyposażenie testowe, a także pakiet szkoleniowy. Umowa przewiduje ponadto dostawę systemów komunikacji pomiędzy pojazdami AN/VIC-3 oraz wyrzutnie granatów dymnych. 

Głównym podmiotem odpowiedzialnym za realizację kontraktu jest amerykańskie przedsiębiorstwo zbrojeniowe General Dynamics Land Systems.

Stryker M1126 Infantry Carrier Vehicle (ICV) to wersja podstawowa transportera piechoty, którego załogę stanowi dwóch wojskowych. Przystosowany jest do transportu dziewięciu wojskowych desantu. Na uzbrojenie składa się wkm M2 lub granatnik Mk19 i karabin maszynowy M240. Zasięg operacyjny Strykera wynosi 500 km., a jego maksymalna prędkość to 100 km/h. 

 

Autor:

Źródło: niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane