Przekaż 1,5% na media Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy! Dowiedz się więcej »

Silny mróz i wiatr. Zobacz prognozę pogody

W nocy z niedzieli na poniedziałek temperatura spadnie nawet do ok. minus 17 stopni Celsjusza w rejonach podgórskich Sudetów i Karpat – poinformowała PAP synoptyk IMGW Dorota Pacocha. Zaznaczyła, że wydano ostrzeżenia meteorologiczne przed silnym mrozem dla tych obszarów.

Śnieg
David Dibert - Pexels.com

W nocy z niedzieli na poniedziałek nadal sporo chmur, spodziewane jest zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, ale na zachodzie i południu kraju będą postępować rozpogodzenia.

Wraz z rozpogodzeniami spadnie temperatura. I to znacznie. "Będzie wynosiła od minus 12 stopni na południu, w centrum ok. minus 5 stopni, do minus 1 stopnia Celsjusza nad morzem" - powiedziała Dorota Pacocha z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Jednak najchłodniej będzie w rejonach podgórskich Sudetów i Karpat. "Tam temperatury wynosić będą ok. minus 17 stopni Celsjusza. Zostały wydane ostrzeżenia meteorologiczne przed silnym mrozem właśnie dla tych obszarów" – zaznaczyła Pacocha.

Synoptyk IMGW przekazała również, że - zwłaszcza w pierwszej połowie nocy - miejscami pojawią się przelotne opady śniegu, ale będą słabe. Wystąpią także silne zamglenia oraz marznące mgły i będą one ograniczały widzialność do 500 m.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na północy i wschodzie okresami porywisty. Powieje z kierunków zachodnich.

W poniedziałek na południu kraju zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze umiarkowane i okresami wzrastające do dużego.

"Na północy i wschodzie kraju wystąpią słabe opady śniegu. W Bieszczadach przybędzie śniegu o kolejne 5 cm" – zaznaczyła synoptyk IMGW.

Temperatura maksymalna niemal w całej Polsce będzie ujemna. "Od minus 7 stopni Celsjusza na południu, ok. minus 2 stopni w centrum, jedynie nad samym morzem w najcieplejszym momencie dnia wzrośnie do 1 stopnia na plusie. W rejonach podgórskich Karpat utrzyma się bardzo niska temperatura. Tam wyniesie ona ok. minus 10 stopni Celsjusza" – powiedziała Pacocha.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na wschodzie okresami porywisty, z kierunków południowych. Wysoko w Sudetach będzie się wzmagał i w porywach może osiągać do 70 km/h.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

 Źródło: pap Niezalezna.pl

 

#pogoda #prognoza pogody

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
as
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo