Ministerstwo poinformowało na Twitterze, że rozmawiano nt. "umów organizatorów wesel z parami młodych w celu zapewnienia na nich odpowiednich warunków higieny i bezpieczeństwa oraz pełnego rejestru gości, którzy biorą w nich udział".
💬Wczoraj rozmawialiśmy z branż ślubną. W związku ze wzrostem zachorowań, dyskusja dot. umów organizatorów wesel z parami młodych w celu zapewnienia na nich odp. warunków higieny i bezp. oraz pełnego rejestru gości, którzy biorą w nich udział- min. @OlgaEwaSemeniuk w @biznes24pl. pic.twitter.com/NwaHSbRGbN
— Ministerstwo Rozwoju (@MinRozwoju) August 4, 2020
Spotkania z poszczególnymi branżami w związku ze zwiększoną liczbą przypadków zachorowań na koronawirusa zapowiadała w ubiegłym tygodniu wicepremier Jadwiga Emilewicz.
- Premier zobowiązał nas, ministrów, do kontaktu z poszczególnymi branżami i w przyszłym tygodniu taką serię mamy zaplanowaną (w MR), aby egzekwować restrykcje, które są wprowadzone, a które dziś nie są być może w sposób pełny przestrzegany - mówiła dzisiaj Emilewicz.