Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

PSL poprze rząd w głosowaniu

Będziemy opozycją racjonalną, dobre projekty będziemy popierać. (…) Dlatego zagłosujemy za budżetem (unijnym) oraz za środkami z Funduszu Odbudowy – zadeklarował dziś prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, pytany o rozmowy z PiS i ewentualne zastąpienie Solidarnej Polski przez PSL w koalicji rządowej. Jak dodał, PSL będzie opozycją racjonalną, która będzie popierać dobre projekty.

Autor:

Kosiniak-Kamysz został zapytany dziś w Polsat News, czy zajmie w rządzie miejsce ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

- Nie. Nie ma takiej możliwości. Jest możliwość taka, jak zawsze od wielu lat, którą prezentujemy - będziemy opozycją racjonalną, dobre projekty będziemy popierać - powiedział szef ludowców.

- Dlatego zagłosujemy za budżetem (unijnym) oraz za środkami z Funduszu Odbudowy - zadeklarował. - Tutaj niech premier Mateusz Morawiecki się nie martwi o głosy. Myślę, że i nasze, i Platformy, i Lewicy również - podkreślił.

Przypomniał, że PSL zagłosowało - jako jedyne ugrupowanie opozycyjne - za 500 plus i - jak mówił – „za dobrymi pomysłami będziemy głosować”.

Kosiniak-Kamysz zapewnił, że jego ugrupowanie nie będzie chciało „żadnych stołków, żadnych ministerstw”. - To nas kompletnie - z tymi osobami, które teraz sprawują władzę - nie interesuje - podkreślił lider PSL.
 

Autor:

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane