Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Pożar w muzeum kolejnictwa. Policja nie wyklucza, że było to podpalenie

W sobotę wieczorem na terenie Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Dzierżoniowie wybuchł pożar. Palił się jeden z pociągów. Doszczętnie spłonął cały wagon. Policja nie wyklucza, że doszło do podpalenia.

Autor:

Jak poinformował w niedzielę  oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie kpt. mgr inż. Sławomir Dudziński, straż otrzymała zgłoszenie o pożarze w muzeum kolejnictwa po godz. 20. Na miejsce skierowano trzy zastępy straży pożarnej.

Palił się jeden z wagonów stojących jako eksponaty na bocznicy kolejowej. W momencie kiedy strażacy przyjechali na miejsce, pożarem był objęty już cały wagon. Nasze działania polegały głównie na dogaszeniu tego pożaru i sprawdzeniu czy wewnątrz znajdują się jakieś osoby. Działania trwały dwie godziny

– powiedział Dudziński. Jak przekazał, wagon uległ całkowitemu spaleniu.

Dodał, że teraz policja sprawdza, co mogło być przyczyną pożaru. Niewykluczone, że było to podpalenie.

Autor:

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane