Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Poszukiwania 46-latka w Tatrach utrudni pogorszenie pogody

Ratownicy TOPR wciąż pracują nad odnalezieniem 46-latka, który zaginął w Tatrach Zachodnich. W rejon poszukiwań wystartował śmigłowiec, ale warunki meteorologiczne pogarszają się. Zagrożenie lawinowe ma wzrosnąć do trzeciego stopnia.

Tatry Zachodnie
Autorstwa Piotr J - Praca własna - CC BY 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=557324

„Działania są kontynuowane. Poszukiwania są prowadzone z powietrza, z pokładu śmigłowca. Warunki pogodowe są coraz gorsze, a co za tym idzie, poszukiwania zmieniają charakter” – przekazał ratownik dyżurny.

Na najbliższe godziny a także na weekend zapowiadane są w Tatrach intensywne opady śniegu. Ratownicy TOPR prognozują wzrost zagrożenia lawinowego do trzeciego stopnia.

Poszukiwania 46-letniego turysty prowadzone są od poniedziałkowego popołudnia. Dotychczas nie natrafiono na żadne ślady poszukiwanego. W środę natomiast zauważono lawinisko w Dolinie Tomanowej.

Rejon poszukiwań to: Mała Świstówka, Dolina Tomanowa oraz Adamica, czyli północna grań Ciemniaka po Chudą Przełączkę. W akcji poszukiwawczej użyto m.in. śmigłowców i dronów.

O zaginięciu i braku kontaktu z mężczyzną centralę TOPR poinformowała jego znajoma. Jeszcze w sobotę rano mężczyzna przesłał jej swoje zdjęcia wykonane na Chudej Przełączce w masywie Ciemniaka. Od tamtej pory nie było z nim kontaktu. Według relacji kobiety, mężczyzna miał przyjechać do Zakopanego na jeden dzień, bez noclegu. Miał zdobyć Czerwone Wierchy i ewentualnie wejść na Giewont.

Osoby, które widziały samotnego turystę w rejonie Czerwonych Wierchów lub Giewontu są proszone o kontakt mailowy pod adresem: dyzurny@topr.pl lub telefoniczny z centralą TOPR pod nr 18 206 34 44.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#poszukiwania #Tatry #TOPR

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo