Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Po burzy i deszczach pond 130 interwencji strażaków

Ponad 130 razy interweniowali strażacy po burzach i obfitych deszczach w województwie kujawsko-pomorskim. Zgłoszenia dotyczyły głównie wypompowywania wody, ale też usuwania powalonych i połamanych drzew - poinformował dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu.

Autor:

"Zgłoszenia o potrzebie naszej pomocy praktycznie zaczęły się około godziny 14-15 i ciągle napływają. Obecnie prowadzimy 84 akcje związane głównie z wypompowywaniem wody z ulic, placów, podwórek i piwnic domów, ale również usuwaniem powalonych drzew i połamanych konarów"

- podkreślił dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej.

Najczęściej strażacy byli wzywani w powiatach aleksandrowskim, włocławskim, toruńskim i inowrocławskim.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Bydgoszczy poinformowało o możliwości wystąpienia w powiatachmogileńskim, nakielskim, sępoleńskim, tucholskim i żnińskim burz z opadami deszczu miejscami od 20 do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami możliwy jest też grad.

Wydane zostało też ostrzeżenie hydrologiczne dla obszaru dopływów dopływów górnej Noteci, w województwie kujawsko-pomorskim od niedzieli wieczora do poniedziałku wieczora. W związku z opadami deszczu możliwy jest wzrost poziomu rzek i wystąpienie lokalnych podtopień. 

Autor:

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wesprzyj niezależne media

Ten materiał powstał dzięki wsparciu Czytelników. Pomóż nam pisać dalej

AKTUALNE PETYCJE

NAJNOWSZE Polska