Jak poinformowała rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Edyta Chabowska, do próby przemytu doszło na przejściu granicznym w Budomierzu.
„Funkcjonariusze KAS skierowali do szczegółowej kontroli samochód osobowy na polskich numerach rejestracyjnych. W kontroli pomagała labradorka Luna, dzięki której funkcjonariusze dotarli do miejsca ukrycia nielegalnego towaru”
– dodała.
Chabowska podkreśliła, że 588 paczek papierosów schowanych było w przerobionym zbiorniku paliwa. „Dotarcie do papierosów wymagało demontażu zbiornika” – zaznaczyła.
Oprócz przepadku towaru, podejrzanemu o przemyt mężczyźnie grozi także konfiskata samochodu, w którym dokonano przeróbek konstrukcyjnych.
Jak powiedziała Chabowska, labradorka specjalizująca się w wykrywaniu wyrobów tytoniowych na podkarpackim odcinku polsko-ukraińskiej granicy pracuje od 6 lat.