Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Nieprawidłowości w Urzędzie Morskim. Jest śledztwo!

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku prowadzi śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków w Urzędzie Morskim w Gdyni. Chodzi o kontrakt na oczyszczanie z niebezpiecznych materiałów toru podejścia do Portu Gdańsk.

Autor:

Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku powiedział, że śledztwo wszczęto w sprawie niedopełnienia obowiązków lub przekroczenia uprawnień przez pracowników Urzędu Morskiego w Gdyni.

"Postępowanie wszczęto z art. 231 par. 2 kodeksu karnego. W sprawie trwają intensywne czynności. Śledztwo zostało wszczęte w styczniu 2020 r." - powiedział prokurator Duszyński.

Śledztwo dotyczy nadzoru nad realizacją umowy na oczyszczanie dna z materiałów ferromagnetycznych, w tym wybuchowych. Operację miano przeprowadzić przed pogłębianiem toru wodnego prowadzącego do Portu Gdańsk.

Nieprawidłowości związane z realizacją umowy na oczyszczanie dna morskiego, jako pierwsze rok temu opisywało radio RMF FM.

Już po pracach oczyszczających podczas pogłębiania znajdowano kolejne materiały niebezpieczne. Przedstawiciele Urzędu Morskiego w Gdyni tłumaczyli wówczas, że nie weryfikowano jakości wykonanych prac, a wykonawcy wypłacono pełne wynagrodzenie.

Straty Skarbu Państwa w związku z niewywiązaniem się z umowy mogą przekraczać 6,7 mln zł.

Autor:

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wesprzyj niezależne media

Ten materiał powstał dzięki wsparciu Czytelników. Pomóż nam pisać dalej

AKTUALNE PETYCJE

NAJNOWSZE Polska