Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Nielegalnie zatrudniali 43 cudzoziemców. Kara może wynieść 100 tys. zł

Straż Graniczna wykryła dwie firmy, które nielegalnie zatrudniały cudzoziemców. Za proceder odpowiadała ich pełnomocnik, która może zostać ukarana 100 tys. zł grzywny.

Funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Bydgoszczy ujawnili nielegalne powierzenie pracy 43 cudzoziemcom w dwóch firmach działających na terenie Grudziądza. Pracodawcy naruszyli obowiązujące przepisów, które regulują zatrudnianie obcokrajowców na terytorium Polski.

Nieprawidłowości wykryto podczas kontroli legalności zatrudnienia przeprowadzonych w kwietniu br.

"Zgromadzony materiał dowodowy wykazał, że za realizację obowiązków związanych z legalizacją zatrudnienia cudzoziemców w obu spółkach odpowiadała obywatelka Polski pełniąca funkcję pełnomocnika tych podmiotów"

- przekazał Nadwiślański Oddział Straży Granicznej w komunikacie.

"W toku prowadzonych czynności ustalono, że to właśnie ona dopuściła do nielegalnego powierzenia pracy 43 cudzoziemcom" - dodano.

Do sądu trafił wniosek o ukaranie kobiety grzywną w wysokości 100 tys. zł.

Źródło: niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

Ten materiał powstał dzięki wsparciu Czytelników. Pomóż nam pisać dalej

AKTUALNE PETYCJE

NAJNOWSZE Polska