Funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Bydgoszczy ujawnili nielegalne powierzenie pracy 43 cudzoziemcom w dwóch firmach działających na terenie Grudziądza. Pracodawcy naruszyli obowiązujące przepisów, które regulują zatrudnianie obcokrajowców na terytorium Polski.
Nieprawidłowości wykryto podczas kontroli legalności zatrudnienia przeprowadzonych w kwietniu br.
"Zgromadzony materiał dowodowy wykazał, że za realizację obowiązków związanych z legalizacją zatrudnienia cudzoziemców w obu spółkach odpowiadała obywatelka Polski pełniąca funkcję pełnomocnika tych podmiotów"
- przekazał Nadwiślański Oddział Straży Granicznej w komunikacie.
"W toku prowadzonych czynności ustalono, że to właśnie ona dopuściła do nielegalnego powierzenia pracy 43 cudzoziemcom" - dodano.
Do sądu trafił wniosek o ukaranie kobiety grzywną w wysokości 100 tys. zł.
Funkcjonariusze z #PlacówkaSGwBydgoszczy ujawnili nielegalne powierzenie pracy 4️⃣3️⃣ cudzoziemcom w dwóch firmach działających na terenie Grudziądza. Nieprawidłowości wykryto podczas kontroli legalności zatrudnienia przeprowadzonych w kwietniu br.
— Straż Graniczna (@Straz_Graniczna) June 24, 2026
Ustalono, że za naruszenie… https://t.co/SGHW6pY1UR