Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Nie żyje Leszek Mroczkowski

"Zmarł Pan Pułkownik Leszek Andrzej Mroczkowski, ps. „Andrzej” – podpułkownik WP w stanie spoczynku, działacz podziemia antykomunistycznego" - podał na Twitterze Adam Słomka.

Autor: mg

Leszek Andrzej Mroczkowski, ps. „Andrzej” urodził się 8 października 1931 w Warszawie. Był podpułkownikiem WP w stanie spoczynku, działaczem podziemia antykomunistycznego, członkiem WiN-u oraz NSZZ „Solidarność”.

Był prezesem środowiska „Grupy Kampinos” Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Od 2018 roku był komendantem Krajowej Komendy Głównej WiN - Zrzeszenia Oficerów i Żołnierzy Oddziałów Partyzanckich RP.

Autor: mg

Źródło: niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane