Z prognozy pogody przygotowanej przez synoptyka IMGW Mateusza Barczyka wynika, że w sobotę rano należy się spodziewać słabych opadów deszczu i deszczu ze śniegiem, które pojawią się na "w południowej części kraju i na wschodzie".
"Rano temperatura na wschodzie, południu oraz w centrum nie powinna przekroczyć zera st.C, 4 stopnie nad morzem"
- wskazał Barczyk.
IMGW przewiduje, że w sobotnie południe temperatura powinna być dość wyrównana.
"Od 2 stopni na południowym wschodzie do 5 na zachodzie, 3 stopnie w centrum. Najcieplej nad morzem do 6 stopni"
- podał synoptyk.
Na Suwalszczyźnie, Mazurach i Podlasiu należy się spodziewać opadów deszczu ze śniegiem oraz śniegu.
"W sobotę wieczorem w całym kraju zawieje porywisty wiatr. Najmocniej na północnym wschodzie i wschodzie. Wieczorem temperatura będzie się wahać od 0 stopni na Podkarpaciu do 5 na zachodzie. W centrum 3 st. C"
- powiedział synoptyk IMGW.
Synoptyk IMGW prognozuje, że "w nocy temperatura minimalna na zachodzie może osiągnąć 5 st. C. Nieco chłodniej na południowym wschodzie 2 st.C, z kolei poniżej zera spadnie w rejonach podgórskich, gdzie sięgnie -3 stopnie".
Barczyk dodał też, że na obszarze całego kraju pojawią się lokalne słabe opady deszczu.